TZ: Revmatici a lupénkáři žádají časnější přístup k moderní léčbě

TISKOVÁ ZPRÁVA

Revmatici a lupénkáři žádají časnější přístup k moderní léčbě

Dotazník - Preklinická fáze revmatoidní artritidy

Chraňte své blízké před komplikacemi při revmatoidní artritidě

Revma Liga Česká republika a Revmatilogický ústav v Praze zahájili projekt na včasné odhalení této nemoci. Jedná se o výzkum vzniku revmatoidní artitidy. Zapojením do projektu pomůžete získat informace o tom, jak tato nemoc vzniká.

Revmatoidní artritida je zánětlivé onemocnění kloubů. Příčiny vzniku této nemoci dosud neznáme a potřebujeme vaši pomoc!

Cílem je zjistit, jak nemoc vzniká a tím podpořit výzkum v oblasti prevence a léčby.

Pozvánka na jednání Shromáždění delegátů

Předsedkyním, delegátům klubů a aktivním členům

spolku Revma Liga Česká republika

 

Pozvánka

 

na jednání Shromáždění delegátů, které se koná

v sobotu 12. května 2018 od 10 hodin

v Revmatologickém ústavu v budově fary Na Slupi 4, Praha 2 128 00.

V rámci jednání SD proběhne uživatelský kurz technologií Google. Vezměte si, prosím, s sebou chytrý telefon, tablet nebo jiné mobilní zařízení a připravte si dotazy.

 

Program:

 

Změna stanov

Změna stanov přijatá na shromáždění delegátů 4. 11. 2017 umožňuje řádnému členovi zapojit se do činnosti klubu, který je pro něj s ohledem na bydliště dostupný a nebo zvolit zapojení bez klubové příslušnosti. Tuto volbu může dát člen najevo bez dalších administrativních kroků tím, kam zaplatí svůj členský příspěvek pro následující rok. Bankovní spojení jednotlivých klubů jsou k dispozici na webových stránkách pod záložkou KLUBY.

Revma Liga ČR se distancuje od reklamního článku výrobce

Na internetu se objevil článek s titulkem "Problémy s klouby a páteří – přímá cesta k invaliditě! Proč neexistují žádné účinné chondroprotektory?" Upozorňujeme, že tento článek je patrně pouze reklamním tahem výrobce a nezakládá se na skutečnosti. Revma Liga ČR se od tohoto článku distancuje a nechce s ním být spojována. (v České republice neexistuje spolek pod názvem Liga proti revmatismu ČR, ani Národní ústav revmatických chorob).

Tisková zpráva: Včasná diagnóza revmatoidní artritidy může výrazně zmírnit příznaky nemoci nebo vést až k remisi onemocnění

Dne 5. 10. 2017 proběhla tisková konference u příležitosti světového dne artritidy na téma revmatická onemocnění a nákladovost včasné efektivní léčby.

Systémová sklerodermie

Základní popis

Systémová sklerodermie, někdy také nazývána jako progresivní systémová skleróza, je závažné autoimunitní onemocnění postihující cévy, kůži, někdy i trávicí trakt, ledviny či plíce. Vlivem autoprotilátek dochází nejprve k fibrotické sklerotizaci malých cévek - nadprodukci kolagenu, a tím i k jejich vazivovatění, kornatění. Takto může být zasažena nejen kůže, ale také vnitřní orgány.

Fakta o muskuloskeletálních onemocněních

Muskuloskeletální onemocnění se dělí na zánětlivá a nezánětlivá:

  • Mezi běžná nezánětlivá muskuloskeletální onemocnění patří degenerativní onemocnění páteře, osteoartritida, osteoporóza a fibromyalgie.
  • Mezi běžná zánětlivá muskuloskeletální onemocnění patří revmatoidní artritida, ankylozující spondylitida, reaktivní artritida, onemocnění pojivové tkáně a revmatická polymyalgie.

Cena Edgara Stena - vítězka národního kola z roku 2015

Jsme velmi pocteni, že Evropská liga proti revmatismu EULAR publikovala na svém webu vítěznou esej českého kola Edgar Stein Prize z roku 2015 paní Ludmily Tomáškové.

V přílohách naleznete anglickou i českou verzi.

 

 

Rekondiční pobyt v Léčebných Lázních Jáchymov - léto 2017

Na přelomu července a srpna 2017 proběhl letní rekondiční pobyt členů Revma Ligy ČR v Léčebných Lázních Jáchymov.  Všem účastníkům se pobyt s lázeňskými procedurami líbil.

Stránky