Klub Prostějov

Květen 2018 - prodloužený víkend ve Zlatých horách

Tentokrát jsme vyrazili 18.-20.5. na první prodloužený víkend do Zlatých hor. Byli jsme ubytováni v překrásném Penzionu v Gruntě, kam se určitě budeme rádi vracet, a to nejen kvůli skvělé kuchyni. 

Okolí Zlatých hor je nádherné a je tu spousta možností k výletům pro zdatné turisty, ale i ty se zdravotním omezením. Rozdělili jsme se dle aktuálních zdravotních možností zůčastněných. Navštívili jsme nejen Městké muzeum ve Zlatých horách, ale i Poutné Místo Panny Marie Pomocné, Karlovu studánku, Zlatorudné mlýny nebo Mechová jezírka. 

Výlet na Pálavu

Sešli jsme se na dolním parkovišti v obci Klentnice, která je výchozím místem čtyř kilometrové procházky směrem k Dívčím hradům nad malebnými vinařskými obcemi Pavlov a Věstonice. Po počátečním trochu náročnějším výstupu jsme se dostali na pohodovou cestu úbočím okolo vápencových skal, které byly pokryté záplavou rozkvetlých jarních květů. Díky krásnému slunnému počasí jsme se po celou cestu mohli kochat výhledy do daleka a užívat si idylické pohody krásného jarního dne.

Březen 2018 – přednáška paní Dany Nádvorníkové

Březnové setkání proběhlo opět v sobotu. Tentokrát 24.3. v nám již známém prostředí Pizzerie u Hradeb. Po probrání novinek a dobrém obědě, dělají tu nejen výbornou pizzu z pece ale i velmi chutné saláty, jsme měli velmi zajímavou přednášku od paní Dany Nádvorníkové. Přednáška pojednávala o reflexní terapii, spinal touch, klasických masážích, kineziotapingu a kosmetice Just. Přednáška byla o to zajímavější, že paní Dana má se všemi těmito metodami i Justem vlastní dlouholetou zkušenost. Navíc je sama ukázkou, jak tyto metody pomáhají v boji s nemocí.

Únor 2018-společné cvičení Brno

V sobotu 24.2.2018 jsme vyjeli společně na cvičení do Brna, kde jsme se pod vedením lektorky Petry Kubíčkové zúčastnili ve dvou skupinách speciálního rehabilitačního cvičení, nazvaného vědomé cvičení s dechem. Celá tato terapie je zaměřená na uvolnění ztuhlého svalstva, nápravu  páteřních bloků využitím dechových cvičení a správného uvolnění organismu. Po rozhýbání těla jsme doplnili chybějící kalorie zvěřinovými specialitami v nedaleké restauraci a po procházce centrem Brna se vydali na cestu domů.

Leden 2018-založení klubu

Dne 20.1.2018 jsme se sešli v Pizzerii u Hradeb v Prostějově, abychom založili pobočný spolek Revma Liga Česká republika, klub Prostějov. Tato schůzka navazovala na naše listopadové setkání, kde jsme se rozhodli založit klub především za účelem sdělování si vzájemných poznatků, týkajích se revmatoidních a autoimunitních onemocnění. Naším cílem je zpestření života nemocných,  organizace volnočasových aktivit, výletů a získávání nových poznatků ohledně léčebných postupů.

Základní informace

Předsedkyně: Ivana Halouzková

Kontaktní e-mail: prostejov@revmaliga.cz

Číslo účtu: 2801422528/2010