Léčebna Dr. Filipa v Poděbradech

Zpráva z 11. listopadu 2015 - Návštěva léčebny

Poděbrady. Krásné město Polabské nížiny. Na Labi parník Král Jiří, na náměstí socha Jiřího z Poděbrad, o kousek dál park... Ještě pár kroků a před vámi stojí nenápadná budova léčebny doktora Filipa. "Lázně" pro malé revmatiky. Léčebna poskytuje služby již od první poloviny minulého století. Původně byla zaměřená na pacienty s onemocněním srdce a revmatická onemocnění u dětí. Postupně přibyli i dětští pacienti s diagnozou obezity. V současné době děti s obezitou v léčebně převažují.

Léčebna Dr. Filipa poskytuje komplexní lázeňskou péči dětem od 3 do 18 ti let (děti do 6 let s doprovodem). Léčba je plně hrazena zdravotními pojišťovnami. V budově léčebny se nachází balneoterapie, tělocvičny, jídelna i škola. Více informací na webových stránkách [léčebny](http://www.detska-lecebna.cz/).

I přes to, že z prostředí na vás dýchnou osmdesátá léta minulého století, je tu o malé revmatiky výborně postaráno :) Jaké jsou Vaše zkušenosti s touto léčebnou? Jezdíte se svým "malým revmatikem" do lázní jinam?

Za Kloubíky Tereza Kratochvílová