Květen 2018 - prodloužený víkend ve Zlatých horách

Tentokrát jsme vyrazili 18.-20.5. na první prodloužený víkend do Zlatých hor. Byli jsme ubytováni v překrásném Penzionu v Gruntě, kam se určitě budeme rádi vracet, a to nejen kvůli skvělé kuchyni. 

Okolí Zlatých hor je nádherné a je tu spousta možností k výletům pro zdatné turisty, ale i ty se zdravotním omezením. Rozdělili jsme se dle aktuálních zdravotních možností zůčastněných. Navštívili jsme nejen Městké muzeum ve Zlatých horách, ale i Poutné Místo Panny Marie Pomocné, Karlovu studánku, Zlatorudné mlýny nebo Mechová jezírka. 

Sobotní večer jsme zakončili bazénem s vířivkou a párou. Původně jsme vybírali mezi bowlingem a bazénem. Vzhledem k tomu, že bowling je poněku namáhavější, vybrali jsme nakonec bazén. Příjemný relax po celém dni byl dobrá volba.

Na závěr pobytu jsem si v neděli dopoledne ještě udělali malou tůru po okolí. Mimo jiné jsme shlédli i Kapli sv. Anny v Horním údolí. Zatím je v rekonstrukci, která by měla být hotová příští rok. Rádi bychom příští rok viděli kapli opravenou, protože do Zlatých hor se jistě podíváme znovu a opravená kaple bude jistě stát za výšlap do strmého kopce, na kterém stojí.

Příští schůzku plánujeme na poslední sobotu v červnu. Na programu bude návštěva Moravského krasu.